На захисті від незаконного штрафу

Керівнику Правничої компанії «April Consult» Юрію Танасійчуку вдалося захистити конституційні права учасниці протесту #SaveФОП.

Про що мова?

Ще на початку листопада минулого року у місті Самбір Львівської області під час акції протесту щодо врегулювання ведення спрощеної підприємницької діяльності, представниками Національної поліції було складено адміністративний протокол на мешканку Львівської області. Згодом поліції передали матеріали в суд про адміністративне правопорушення за ознаками ст.44-3 КУпАП – порушення карантинних вимог.

 

Деталі справи

Як розповів юрист Юрій Танасійчук, ще 9 листопада, підприємці, учасники акції протесту #SaveФОП перекрили рух транспорту на міжнародних трасах на території Львівщини та у інших регіонах України. «Даний інцидент ж трапився під час протесту на трасі Львів-Самбір-Ужгород. Жінка вийшла на пікет аби відстояти ухвалення альтернативних законів щодо збереження спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, які скасовують норми про обов’язкові реєстратори розрахункових операцій для дрібного бізнесу» , – пояснює праник

На захисті прав та свободи

Зміст складеного правоохоронцями протоколу, містив ряд неточностей та помилок, загалом був складений з порушенням процедури, – пояснює Юрій Танасійчук – «В матеріалах справи переданої на розгляд суду були відсутні належні та допустимі докази вищезазначеного адміністративного правопорушення. Відповідні доводи та висновки ми подали спільно із адвокатом Анною Сологуб. Дані обставини були розглянуті у судовому засіданні. Згодом в результаті численних обговорень та здорового глузду нам все ж вдалось відстояли беззаперечне право громадян України на мирний протест. Рішенням Самбірського районного суду, отримано перемогу у справі про ніби-то вчинене порушення карантинних вимог» – зазначив правник.

Нагадаємо

За інформують ЗМІ, ще 22 вересня під стінами Львівської облдержадміністрації мікропідприємці вже мітингували проти скасування спрощеної системи оподаткування, вимагаючи підтримати законопроєкти 3853-1(2) та 3993. Вони перекривали рух по вулиці Винниченка та Городоцькій, біля ТЦ «Магнус». Ще раніше підприємці протестували під час робочого візиту президента Зеленського на Львівщину. 3 листопада під стінами Верховної Ради протестували дванадцять тисяч підприємців. Вони вимагали прийняття законопроєктів №№3853-1(2), 3993, які скасовують обов’язкові РРО для спрощенців та норму про так званий кешбек. Голова Верховної Ради Дмитро Разумков пообіцяв протестувальникам 4 листопада прийняти закон, який відтермінував би на рік застосування РРО для ФОПів, але Верховна Рада так і не ухвалила обіцяного документа.